Používáme cookies, abychom mohli provozovat tuto internetovou stránku a zlepšit Váš uživatelský komfort. Budete-li pokračovat beze změny nastavení, předpokládáme, že souhlasíte s ukládáním souborů cookies z internetových stránek.
SOUHLASÍM
INFORMACE O SPOLEČNÝCH TESTACÍCH HISTORICKÝCH VOZIDEL

INFORMACE O TESTACÍCH VCC JIČÍN

Testace historických vozidel zajišťuje VCC Jičín nejen pro své členy, ale i pro ostatní příznivce historických strojů. Ceny testací pro zájemce mimo členskou základnu odpovídají cenám stanoveným AVCC AČR.

JARNÍ TERMÍN SPOLEČNÉ TESTACE HISTORICKÝCH VOZIDEL

byl stanoven na 27. dubna 2019 od 8:00

MÍSTO TESTACE: AUTOKEMP RUMCAJS JIČÍN

GPS: N 50° 26´36.062; E 15° 20´17.

V případě, že potřebujete domluvit individuální termín testace Vašeho historického vozidla, kontaktujte nás prosím na e-mailu: vccjicin@seznam.cz

PODMÍNKY PRO TESTOVÁNÍ HISTORICKÝCH VOZIDEL

se pro letošní rok mírně změní. Jakmile budou dostupné definitivní informace, budou zde zveřejněny. Níže uvedené podmínky proto berte zatím jen jako orientační ! 

 1. testovat lze vozidla r.v. 1986 a starší, která jsou v bezvadném technickém a optickém stavu, nebo ve vzácně dochovaném původním stavu a odpovídají dobové specifikaci.
 2. vozidla s r.v. 1960 a mladší musí před testováním absolvovat STK "na vyžádání majitele"
 3. žadatel při testaci předloží vyplněnou žádost o testování HV, fotografie formátu 6x9 cm na lesklém fotografickém papíře (auto: levo-přední pohled 6x, pravo-zadní pohled 6x; moto:
 4. poplatek za klubovou testaci(*): moto: 1000,- auto: 2000,-
 5. poplatek za krajskou testaci:
  moto: 1.000,- auto: 1.000,-
 6. vystavení ZRZ na Magistrátě v HK:
  moto do 50ccm 300,- moto nad 50ccm 500,- auto 800,-
 7. prodloužení testace (každoročně do 31.5. termín však zveřejňuje VCC Jičín na svých web stránkách - testace se provádějí v předstihu)
 8. poplatek za prodloužení platnosti průkaz HV(*):
  moto: 400,-
  auto: 400,-

* pro aktivní členy VCC Jičín jsou poskytovány slevy

NEMÁTE V PRUKAZU JIŽ VOLNÉ MÍSTO PRO RAZÍTKO PRODLOUŽENÍ NA ROK 2019 - 20? 

Pokud máte v průkazu historického vozidla na straně 3 již orazítkovaná všechna pole o testování, je potřeba před termínem testace vyměnit na příslušném magistrátě celý průkaz za nový. K tomu je potřeba nový jeden pár předpisových fotografií a vyplněná "Žádost o vydání nového dokladu k vozidlu" a původní "Žádost o provedení testování historického vozidla" (jednu z kopií s fotografiemi byste měli mít doma). Termín výměny je vhodné na magistrátu dohodnout telefonicky, zpravidla výměna není na počkání. Pokud na magistrát nepůjde sám vlastník vozidla a nechá se zastupovat, je potřeba zástupce vybavit plnou mocí!  

 

Případní zájemci si mohou požádat o individuální termín testace na níže uvedené e-mailové adrese vccjicin@seznam.cz

Partneři